Bad Kleinkirchheim

Opis ogólny

Bad Kleinkirchheim - 1100 m n.p.m., (Karyntia) miejscowość mistrza olimpijskiego Franza Klammera - od dawna cieszy się zasłużonym uznaniem wśród miłośników białego szaleństwa.
Ośrodek narciarski położony w południowej części Alp Gurktalskich, kilkanaście kilometrów od Villach swoją sławę i dobrą reputację zbudował na połączeniu uzdrowiska z licznymi źródłami termalnymi oraz nowoczesnej infrastrukturze narciarskiej. Wyciągi skupiają się w trzech terenach - w pobliżu centrum miejscowości leży większość wyciągów na stokach gór Kaiserburg (2055 m n.p.m.) i Strohsack (1908 m n.p.m.), po drugiej stronie doliny znajdują się tereny narciarskie na stokach Prjedröf (1963 m n.p.m.) i nieco oddalone wyciągi w osadzie St. Oswald.

Niewątpliwie dość nietypową atrakcją są czerwone kanapy ustawione wzdłuż tras zjazdowych dla wszystkich tych, którzy chcą na chwilę odpocząć. W samym centrum miejscowości znajdują się dwa kompleksy termalne – Römerbad Therme oraz Therme St. Katherine, zasilane z naturalnych, ciepłych źródeł wodą bogatą w składniki mineralne. Można też poddać się zabiegom w łaźni parowej, skorzystać z licznych gabinetów odnowy biologicznej, solarium, czy siłowni. Woda w basenach osiąga średnio 33 st. Celsjusza i gwarantuje doskonałe odprężenie po wyczerpującym dniu narciarskim. Przewaga łagodniejszych stoków oraz bogata oferta poza narciarska sprawia, że Bad Kleinkirchheim jest jedną z najprzyjaźniejszych miejscowości dla wypoczynku rodzinnego.

Ski info

Tereny narciarskie: Bad Kleinkirchheim, St. Oswald. 1100 - 2050 m n.p.m.
Tras: 103 km w tym: 18 km łatwych, 77 km średnich, 8 km trudnych.
Wyciągów: 25 w tym: 15 orczykowych, 6 krzesełkowych, 4 gondole.
Karnety: cena 6 dniowego karnetu ok. 185-200 euro. Top Ski Carinthia Gold obejmuje cały region Karyntii.
Można też wykupić karnet uprawniający do korzystania z term Ski + Thermal Spa za dodatkową opłatą.

Przykładowy dojazd

Z Cieszyna: drogą na Olomouc, E 462 na Brno, 52/E 461 na Wiedeń przez Mikulov, A2 na Graz, zjazd na Wiener Neustadt S31 i S36 na Scheifling, dalej na B96 przez Murau, B97 na Predlitz i dalej B95/88 do Bad Kleinkirchheim. Razem ok. 670 km.
Z Kudowy: 11/E67 na Pragę, 3/E55 na Czeskie Budziejowice i dalej A7 na Linz, zjazd na A1 na Salzburg/Graz i dalej kierunek Villach, z A10 zjazd na Millstatter-See B98, przez Seeboden B88 do Bad Kleinkirchheim. Razem ok. 700 km.
Lotniska: Klagenfurt ok. 65 km, Salzburg ok. 170 km, Graz ok. 205 km.