Valle Isarco (Dolomity Superski)

Opis ogólny

Valle Isarco (Eisacktal) w systemie Superski Dolomiti, tworzy sześć terenów narciarskich, począwszy od najsłynniejszego i największego ośrodka Plose – 2486 m n.p.m. górującego nad Bressanone (Brixen) i idąc dalej, Gitschberg w Maranza (Maransen), następnie Vals/Valles – Jochtal i kończąć na mniejszych Luson, Val di Funes i Velturno. Valle Isarco jest łatwo osiągalna z każdego miejsca Dolomitów, ma bardzo przyjazny klimat, sezon zaczyna się w grudniu, a kończy w połowie kwietnia. Główną miejscowością kompleksu Plose jest S. Andrea (St. Andra) – 961 m n.p.m., gdzie znajduje się dolna stacja gondolki. Trasy w Plose są świetnie przygotowane i bardzo urozmaicone, najsłynniejsza i najdłuższa w Południowym Tyrolu trasa Tramesch ma aż 9 km długości, z czego 7,7 km to odcinek oznaczony jako czarny. System nowoczesnych wyciągów zapewnia należyty komfort (tylko dwa orczyki). Możliwość jazdy poza trasami z przewodnikiem. Po nartach w Bressanone znajduje się lodowisko i piękna starówka z kafejkami, barami, restauracjami i sklepami. Przy dłuższym pobycie polecamy przejazd ok. 35 km do Val Gardeny, skąd można rozpocząć całodzienną wyprawę po karuzeli narciarskiej Sella Ronda (Alta Badia, Val di Fassa, Arabba/Marmolada).

Ski info

Tereny narciarskie: Plose, Jochtal, Gitschberg, Luson, Val di Funes, Velturno, 1050 - 2512 m n.p.m.
Tras: ok. 91 km w tym: 22 km tras łatwych, 57 km tras średnich, 12 km tras trudnych.
Wyciągów: 30 w tym: 5 kabinowych, 11 krzesełek, 14 orczyków.
Karnety: cena 6 dniowego karnetu Valle Isarco ok. 160-250 euro. Superski Dolomiti ok. 195-295 euro. Dolomiti Superski obejmuje: Arabba, Marmolada, Val di Fassa/Carezza, Val di Fiemme/Obereggen, Val Gardena/Alpe di Siusi, Alta Badia, Kronplatz, Valle Isarco, Sextner Dolomiten – Alta Pusteria, San Martino di Castrozza/Passo Rolle, Cortina d’Ampezzo, Tre Valli i Civetta.

Przykładowy dojazd

Z Cieszyna: drogą na Olomouc, E 462 na Brno, 52/E 461 na Wiedeń przez Mikulov, A1 na Linz, Salzburg, A12 na Innsbruck, A13/A22 przez przełęcz Brenner, w Bressanone zjazd wg drogowskazów na wybraną miejscowość. Razem ok. 890 km.
Z Kudowy: 11/E67 na Pragę, 5/E50 na Plzen, 93 na Monachium, autostradą na Innsbruck, A13/A22 na Bolzano przez przełęcz Brenner, dalej jw. w pierwszej wersji. Razem ok. 790 km.
Lotniska: Innsbruck ok. 85 km, Wenecja ok. 290 km.

Widok:

Molaris Lodges (ex. Rosenhof)

23.01.2022
Włochy | Południowy Tyrol | Maranza
  • na narty w butach
  • strefa wellness z basenem
  • Wi-Fi gratis
40