Szkolenia narciarskie

                  Zapraszamy Państwa do skorzystania ze szkoleń dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Współpracujemy z licencjonowaną Szkołą Narciarską Snow Rider, która gwarantuje profesjonalne szkolenia oraz opiekę nad dziećmi. Uwaga! wszystkie szkolenia narciarskie dostępne tylko w pakiecie z pobytem. 


Poniżej podajemy aktualny cennik szkoleń. Podane ceny zawierają 23% podatku Vat., mają charakter informacyjny. Szkolenia dla doroslych, tylko indywidualne. 

Szkolenia odbywają się praktycznie przez cały sezon w Livigno (08-20 grudzień 2019, od 22.12.2019-03.01.2020  oraz od 12.01 do 17 kwietnia 2020).
W innych stacjach narciarskich tj. Marilleva, Folgarida, Madonna di Campiglio, (Kronplatz, 3 Zinnen-Dolomiti di Sesto, Alta Pusteria, do 20.03.2020), Schladming (A), tylko w okresie ferii zimowych tj. od 12 stycznia do 21 lutego 2020).  W przypadku grup zorganizowanych prosimy o kontakt z biurem: grupy@otium.pl

a) zajęcia w wymiarze 2,5h dziennie łącznie z przerwami o długościach dostosowanych do potrzeb kursantów, przeznaczone dla dorosłych, młodzieży do lat 18 i dzieci od 4 lat, początkujących, pierwszy raz jeżdżących na nartach (poziom 0):

 • w szkółce Livigno za szkolenie trwające 6 dni – 1190 zł/os. tylko dzieci  

 • w szkółce Folgarida za szkolenie trwające 6 dni – 1050 zł/os. tylko dzieci

 • w szkółce Kronplatz za szkolenie trwające 6 dni – 1190 zł/os. tylko dzieci

b) zajęcia w wymiarze 2,5h dziennie łącznie z przerwami o długościach dostosowanych do potrzeb kursantów, przeznaczone dla dorosłych, młodzieży do 18 lat i dzieci od 4 lat, posiadających umiejętność jazdy na nartach przynajmniej w stopniu podstawowym:

 • w szkółce Livigno za szkolenie trwające 6 dni – 990 zł/os.  w terminie: 22.12.2019-03.01.2020 – 1190 zł/os.

 • w szkółce Folgarida/Kronplatz/3 Zinnen/Marilleva/Madonna di Camp. za szkolenie trwające 6 dni – 990 zł/os. tylko dzieci.

 • w szkółce Schladming za szkolenie trwające 6 dni – 1050 zł/os.

c) zajęcia w wymiarze 4,5h dziennie łącznie z przerwami o długościach dostosowanych do potrzeb kursantów, przeznaczone dla dzieci od 6 życia posiadających umiejętność jazdy na nartach, odbywające się w dwóch blokach zajęć – porannym i popołudniowym, w czasie przerwy na lunch (nie zapewniamy lunchu) dzieci pozostają pod opieką rodziców, ostatniego dnia organizowane są zawody narciarskie (ok. 2h), tego dnia nie ma części szkoleniowej:

 • w szkółce Livigno za szkolenie trwające 6 dni – 1350 zł/os, w terminie: 22.12.2019-03.01.2020 – 1500 zł/os,

 • w szkółce Marilleva/Folgarida za szkolenie trwające 6 dni – 1290 zł/os,

 • w szkółce Madonna di Camp./Kronplatz/3 Zinnen za szkolenie trwające 6 dni – 1350 zł/os. Schladming - 1450 zl/os.

d) zajęcia całodniowe w wymiarze 5,5 h dziennie łącznie z godzinną przerwą na lunch, przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, w czasie przerwy na lunch dzieci pozostają pod opieką instruktora (koszt lunchu ok. 10 euro/dzień), ostatniego dnia organizowane są zawody narciarskie (ok. 2h), tego dnia nie ma części szkoleniowej:

 • w szkółce Livigno za szkolenie trwające 6 dni – 1590 zł/os, w terminie: 22.12.2019-03.01.2020 – 1700 zł/os,

 • w szkółce Schladming za szkolenie trwające 6 dni – 1690 zł/os,

 • w szkółce Marilleva/Folgarida/Madonna di Campiglio/Kronplatz/3 Zinnen za szkolenie trwające 6 dni – 1590 zł/os,
Uwaga! Szkolenie w opcji a skierowane jest do osób początkujących, pierwszy raz na nartach (poziom 0). Szkolenia w opcji b, c i d są dostępne na wszystkich poziomach zaawansowania, przy zgłoszeniu należy określić swój poziom umiejętności wg skali (poziom 1-6):

zajecia jazdy sportowej w wymiarze 5,5h dziennie łącznie z godzinna przerwą na lunch, przeznaczone dla dzieci w wieku od 10 do 16 lat pozostających przez 5,5h pod stałą opieką instruktora; w szkółce w Livigno za szkolenie trwające 6 dni - 1700 zł/os. Ceny nie obejmują ceny lunchu.

SKALA UMIEJĘTNOŚCI NARCIARSKICH:

0. Pierwszy raz na nartach lub nie potrafi: zjeżdżać samodzielnie w dół stoku , zatrzymywać się, wjechać wyciągiem taśmowym.
1. Na łatwej trasie samodzielnie potrafi: jechać pługiem, zatrzymać się z pługu, panować nad prędkością, wjechać wyciągiem taśmowym, samodzielnie podnosić się.
2. Na łatwej trasie potrafi: jeździć skrętami w pozycji płużnej o różnym promieniu i zatrzymać się w wyznaczonym miejscu,panować nad prędkością, samodzielnie wjechać wyciągiem talerzykowym.
3. Łączy narty do jazdy równoległej jadąc w poprzek stoku skrętem ślizgowym, skręca w pozycji płużnej, pewnie porusza się na każdej niebieskiej trasie.
4. Potrafi prowadzić narty równolegle podczas jazdy w poprzek stoku, na wprost stoku oraz podczas skręcania.
5. Potrafi prowadzić narty równolegle na czerwonych trasach w długich oraz szybkich skrętach.
6. Pewnie jeździ na każdej trasie. Potrafi prawidłowo wbijać kijki.

     

FAQ

Kadra

Kadrę Snow Rider tworzą doświadczeni polscy instruktorzy z uprawnieniami SITN PZN. Większość instruktorów dodatkowo posiada uprawnienia międzynarodowe IVSI oraz ISIA. Zajęcia prowadzimy w języku polskim. Nauka odbywa się w formie zabawy, jednocześnie skupiamy się na doskonalenie techniki jazdy. Instruktor dostosowuje program oraz intensywność zajęć w zależności od grupy oraz poziomu umiejętności uczestników.

Ile jest dzieci w grupach ?

Grupy początkujące od 0 (pierwszy raz na nartach) – 4 osoby

Grupy 2,5h oraz 4,5h – max. 9 osób

Grupy 5,5h (zajęcia całodniowe z lunchem, płatny ok. 10€ na miejscu za dzień) – max. 6 osób

Kiedy dostaniemy szczegóły szkolenia ?

Program szkolenia wysyłamy na 4 dni przed dniem rozpoczęcia zajęć (czwartek) na podany adres e-mail. Program zwiera telefony kontaktowe, podział na grupy z godzinami zajęć, informacje o miejscu rozpoczęcia szkolenia.

Czy istnieje możliwość wyboru godziny zajęć ?

Grupy 2,5h – 10.00 lub 13.00. Przy zgłoszeniu nie ma możliwości wyboru godziny zajęć. Grupy są tworzone na podstawie kolejności zgłoszeń, umiejętności, ilości osób itd. Godziny zajęć podajemy w programie szkolenia, który jest wysyłany na 4 dni przed jego rozpoczęciem. Klienci mogą sugerować preferowaną godzinę rozpoczęcia zajęć (proszę wpisać w uwagach), jeśli będzie taka możliwość umieścimy takie osoby w grupie na sugerowaną godzinę.

Uwagi: większość klientów preferuję godzinę 10.00.

Argumenty za godziną 13.00:

- mniej liczne grupy (o 10.00 są z reguły pełne)

- bez pośpiechu można się dostać na miejsce zbiórki (w końcu jesteśmy na urlopie)

Czy zajęcia dzieci i rodziców są w tym samym czasie ?

Jeśli na szkolenie zapisują się dzieci oraz rodzice, grupy układamy tak aby zajęcia były prowadzone równolegle.

Jak wygląda podział na grupy ?

Grupy są tworzone na podstawie formularzy zgłoszeniowych i zaznaczonego poziomu umiejętności (bardzo ważne aby był możliwie rzetelny) oraz wieku. Po pierwszym dniu jeśli istnieje taka potrzeba, dokonujemy zmian w grupach, tak aby poziom był wyrównany.

Czy nasze dzieci mogą być w tej samej grupie ?

Jeśli poziom umiejętności i wiek uczestników jest zbliżony – tak. Jeżeli zgłasza się kilka rodzin i chcą aby zajęcia odbywały się o tej samej godzinie, proszę o taką informację w uwagach – imiona oraz nazwiska osób, które chcą być razem.

Ostatni dzień szkolenia (piątek)

W piątek organizujemy zawody narciarskie. Nie prowadzimy części szkoleniowej. Po zawodach następuje wręczenie dyplomów, medali. Pamiątkowym zdjęciem kończymy szkolenie.

Czy uczestnik musi mieć karnet narciarski/skipass ?

Tak

Jaki karnet kupić (Folgarida oraz Marilleva):

Wystarczy podstawowy skipass Folgarida/Marilleva

Jaki jest minimalny wiek dzieci przyjmowanych na zajęcia ?

Minimum to 4 lata. Na zajęcia cało dniowe (4,5 lub 5,5h) minimalny wiek to 6 lat.

Czy jest możliwe zapisanie dziecka 4 letniego lub starszego, które jest pierwszy raz na nartach na zajęcia całodniowe?

Nie ma takiej możliwości, zajęcia dla dzieci 4 letnich oraz starszych, które są pierwszy raz na nartach trwają 2,5h. Jest to czas, który dzieci są w stanie wytrzymać na nartach. Zajęcia są prowadzone z przerwami, intensywność jest dostosowywana indywidualnie do grupy.

Nie wiem czy dziecko będzie chciało uczestniczyć w zajęciach przez cały dzień, czy jest możliwość rodzaju zajęć na miejscu?

Istnieje taka możliwość, jeżeli będziemy mieli miejsca w takiej grupie.

Miejsce rozpoczęcia zajęć:

 • Livigno: Przez pierwsze 2 dni (niedziela, poniedziałek) zajęcia zaczynamy przy wyciągu nr. 17a (San Rocco) po stronie Carosello 3000. Od wtorku, szkolenie prowadzimy po stronie Mottolino. Dolna stacja gondoli.

 • Marilleva (Val di Sole): Zajęcia zaczynamy i kończymy przy wyciągu nr 15 (Marilleva 1400)

 • Folgarida (val di Sole): Zaczynamy przy Family Park Folgarida

 • Madonna di Campiglio: Zajęcia zaczynamy i kończymy przy dolnej stacji gondoli nr. 45 Groste 1 Express.

 • Val di Fiemme (Latemar): Zajęcia zaczynamy przy górnej stacji wyciągu nr. 17 (LATEMAR)

Mapki znajdują się na stronie www.snowriders.pl w poszczególnych miejscowościach.

Jakie wykupić ubezpieczenie ?

Zgodnie w warunkami należy wykupić ubezpieczenie Ski-OC odpowiedzialności cywilnej. Będziemy mieli kontakt z innymi uczestnikami nartostrad. Dobre ubezpieczenie pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych problemów w sytuacjach awaryjnych.

Nowy moduł